Zamknij

Andruszkiewicz prosi o wsparcie. „Trwa na mnie potężna nagonka układów III RP!”

Redakcja
04.01.2019 08:58
Andruszkiewicz prosi o wsparcie. „Trwa na mnie potężna nagonka układów III RP!”
fot. S.Maszewski/Reporter

„Trwa na mnie oszczercza nagonka, więc dziś bardzo Was proszę o wsparcie!” – napisał na Facebooku wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Polityk związany ze środowiskami narodowymi i były poseł Kukiz'15 (obecnie niezrzeszony), pełni urząd sekretarza stanu w resorcie cyfryzacji od 28 grudnia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Trwa na mnie oszczercza nagonka, więc dziś bardzo Was proszę o wsparcie! Jeśli nie zgadzasz się, na tę nagonkę na mnie która trwa – UDOSTĘPNIJ film z opisem #MuremZaAndruszkiewiczem ! Pokażmy PRAWDĘ!” – czytamy.

Zobacz także

W udostępnionym na Facebooku nagraniu wideo Andruszkiewicz wyraża się krytycznie o rządzie PO. Odnosi się m.in. do płacy minimalnej, wskaźnika bezrobocia i wieku emerytalnego.

– Za waszych czasów płaca minimalna w Polsce wynosiła 1200 zł, a dzisiaj wynosi 2250 zł. [...] Bezrobocie potrafiło wynosić nawet 13 proc., a dziś wynosi 5 – mówi w nagraniu.

– Pochylacie się nad losem biednych emerytów [...]. To dlaczego kazaliście im pracować do 67. roku życia? A najniższa emerytura w Polsce wynosiła 700 zł za waszych rządów. Tak się troszczyliście o emerytów w Polsce – podkreśla.

Andruszkiewicz, związany ze środowiskami narodowymi były poseł Kukiz'15 (obecnie niezrzeszony), pełni urząd sekretarza stanu w resorcie cyfryzacji od 28 grudnia. Posłowie PO pytali na czwartkowej konferencji prasowej, czy ABW sprawdziła ewentualne powiązania nowego wiceministra cyfryzacji z Rosją. Posłowie Platformy zapowiedzieli skierowanie w tej sprawie interpelacji do szefa Agencji. Według PO nowy wiceszef MC może być agentem wpływu Kremla.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje, że Andruszkiewicz może być rosyjskim agentem wpływu. Wzmianka na ten temat pojawiła się w raporcie węgierskiego think tanku „Political Capital Institute”.

Urodzony w 1990 r. Andruszkiewicz ma tytuł magistra stosunków międzynarodowych uzyskany na Uniwersytecie w Białymstoku, jest specjalistą ds. medialnych i członkiem Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku. Jesienią 2015 r. został posłem z listy Kukiz'15, w 2017 r. przeszedł do koła Wolni i Solidarni, obecnie jest posłem niezrzeszonym. Był prezesem stowarzyszenia Endecja, a wcześniej Młodzieży Wszechpolskiej.

RadioZET.pl/Facebook/PAP/BM