Zamknij

Dzieci ranne po groźnym wypadku. "Ciężarówka uderzyła w opla, ten w audi, a ono w toyotę"

PAP
02.08.2022 15:00
wypadek
fot. Jakub Walasek/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek w Małopolsce. W Andrychowie na drodze krajowej nr 52 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych i ciężarówki. Ranne zostały cztery osoby, w tym dzieci.

Do wypadku doszło po południu w Andrychowie na drodze krajowej nr 52. Występują tam poważne utrudnienia – podał punkt informacji drogowej krakowskiego oddziału GDDKiA.

Andrychów. Trzy samochody zderzyły się z ciężarówką. Są ranni

Rzecznik wadowickiej policji asp. Agnieszka Petek poinformowała Polską Agencję Prasową, że poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dwójka dzieci. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Wadowicach.

- Najprawdopodobniej przyczyną wypadku był brak ostrożności kierowcy ciężarowego renaulta, który najechał na tył osobowego opla. Cztery osoby z tego auta trafiły do szpitala. Opel uderzył jeszcze w audi, a ono w toyotę. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi – powiedziała asp. Petek.

Droga wczesnym popołudniem była zablokowana. Kierowcy powinni korzystać z objazdów. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godziny 15.

Droga krajowa nr 52 prowadzi od granicy z Czechami w Cieszynie do węzła w Głogoczowie pod Krakowem. Jest jednym z najruchliwszych szlaków na południu Polski. Przebiega m.in. przez Bielsko-Białą, Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marek Szafrański

C