Druga rocznica wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta. Zobacz najlepsze memy [GALERIA]

Redakcja
25.05.2017 13:27
Duda
fot. Flickr

W środę minęły 2 lata od zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Z tej okazji przypominamy najlepsze memy z jego udziałem. Było z czego wybierać!

24 maja 2015 roku, w II turze elekcji prezydenckiej, popierany przez PiS Duda pokonał urzędującą głowę państwa Bronisława Komorowskiego stosunkiem 51,5 proc. do 48,5 proc. Łącznie otrzymał ponad 8,6 mln głosów. Oficjalne zaprzysiężenie i objęcie przez niego urzędu miało miejsce 6 sierpnia.

Rozstrzygnięcie to uznano za zaskakujące, zważywszy na fakt, iż sondaże przed I turą nie dawały krakowskiemu europosłowi zbyt dużych szans w starciu z Komorowskim. Nie mówiąc już o tym, że na początku roku różnica wynosiła nawet 30 pkt procentowych.

Andrzej Duda prowadził jednak dużo skuteczniejszą kampanię wyborczą, był też częścią strategii Prawa i Sprawiedliwości, opartej na złagodzeniu wizerunku partii i promocji mniej znanych twarzy. Dziś mijają 2 lata, od kiedy polscy obywatele uwierzyli w ten przekaz i wybrali Dudę na prezydenta. Ten podziękował im dziś na swoim Twitterowym koncie:

Doktor prawa i były eurodeputowany stał się też błyskawicznie jednym z ulubionych bohaterów twórców internetowych memów. Z tej okazji przypominamy te najzabawniejsze:

RadioZET.pl/MP