Trzy lata temu Duda wygrał wybory. Fotograf publikuje niezwykłe zdjęcie

Redakcja
24.05.2018 23:23
Duda
fot. Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik/East News

W sieci pojawiło się zabawne zdjęcie Andrzeja Dudy, który trzy lata temu w niezwykle spontaniczny sposób zareagował na informację o zwycięstwie w II turze wyborów prezydenckich.

Dokładnie 3 lata temu, 24 maja 2015 roku wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość europoseł Andrzej Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich w Polsce. Niespodziewanie, ponieważ przez wiele miesięcy kampanii wyborczej wszyscy eksperci za pewnik przyjmowali reelekcję Bronisława Komorowskiego. Nawet do dnia II tury wyborów, pomimo zwycięstwa Dudy w pierwszej z nich dwa tygodnie wcześniej, większość obserwatorów stawiała na ówczesnego prezydenta.

Zobacz także

W 3. rocznicę elekcji Andrzeja Dudy fotograf Andrzej Hrechorowicz z Polskiej Agencji Prasowej opublikował na swoim profilu na Twitterze niezwykle zabawne zdjęcie swojego autorstwa:

Widać na nim spontaniczną reakcję obecnego prezydenta na ogłoszenie wyników wyborów. Andrzej Duda został przez Hrechorowicza uchwycony, jak skacze z radości na wieść o tym, że wkrótce zostanie – dzięki głosom 8 mln obywateli – najważniejszą osobą w państwie. „To zdjęcie planowałem na okładkę albumu” – pisze fotograf.

A oto galeria memów, którą równo rok temu przygotowaliśmy z okazji 2. rocznicy wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta kraju:

RadioZET.pl/Twitter/MP