Andrzej Duda: Najważniejszy interes narodowy

Redakcja
18.02.2017 13:08
Duda
fot. PAP/EPA

- Presje były, są i będą, to oczywiste w polityce międzynarodowej. Dla nas najważniejsza jest realizacja interesu narodowego, a jest nim bezpieczeństwo Polaków - mówił w sobotę w Monachium prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, osiągnięciu tego celu służy m.in. obecność w Polsce wojsk amerykańskich.

Na konferencji prasowej w ramach 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa prezydent Duda był pytany, jak odczytywać słowa senatora Johna McCaina, który podczas piątkowego panelu o przyszłości Zachodu mówił m.in., że nadszedł czas testowania administracji USA.

- Czy to będzie Morze Południowochińskie, Bliski Wschód, Ukraina to jest czas, by pokazać solidarność -– mówił. - Myślę, że jednym z krajów, który zostanie poddany pewnej presji, jest pański -– powiedział McCain zwracając się do prezydenta Dudy, który również uczestniczył w tym panelu.

Prezydent zaznaczył na sobotnie konferencji prasowej, że poza panelem, rozmawiał jeszcze z senatorem McCainem w cztery oczy, ale nie ujawnił treści tej rozmowy.

- Przecież różne presje są wywierane, przecież wszyscy wiemy, że te presje są, to są presje z różnych stron. Presja dla nas, polityków, którzy mają świadomość w jakich czasach i na jakim poziomie prowadzą działania realizując polskie interesy. Presja nie jest dla nas niczym nowym: były presje, są presje i będą presje - to jest oczywiste w polityce międzynarodowej - powiedział.

Zagłosuj

Który rząd Polski po roku 2000 w największym stopniu reprezentował interes narodowy?

Liczba głosów:

W jego opinii najważniejsze jest to, żeby realizować interesy kraju, a przede wszystkim interesy rodaków, przed którymi politycy odpowiadają za sprawowanie urzędów.

- Ta odpowiedzialność oznacza przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i to jest ten cel najistotniejszy. Polacy mają być bezpieczni i czynimy wszystko, aby tak było i mam nadzieję, że nasi rodacy to widzą - dodał prezydent.

RadioZET.pl/PAP/DG