''Głos zabierz prezydencie''. Andrzej Duda doczekał się własnej kolędy [WIDEO]

Redakcja
16.12.2017 21:53
''Głos zabierz prezydencie''. Andrzej Duda doczekał się własnej kolędy [WIDEO]
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

W czwartek w Warszawie jak i wielu innych miastach odbyły się demonstracje przeciwko wprowadzanej przez PiS reformie sądownictwa. Ludzie zgromadzeni przed Pałacem Prezydenckim zaśpiewali Andrzejowi Dudzie... specjalną kolędę.

Nagranie z wieczornych wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu zamieścił w mediach społecznościowych dziennikarz "Newsweeka" Dariusz Ćwiklak.

Melodia idealnie wpisuje się w klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia – to "Przybieżeli do Betlejem". 

''Głos zabierz prezydencie, Polska jest na zakręcie. Nadszedł czas. Udowodnij że ambicję masz wielką. I nie jesteś prezydentem kukiełką'' - śpiewali demonstranci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jolanta Kwaśniewska szczerze o Agacie Kornhauser-Dudzie [WIDEO]

W czwartek wieczorem Senat zakończył debatę i przegłosował prezydenckie projekty o Sądzie Najwyższym i KRS. Nowela ustawy o KRS wprowadza wybór 15 członków KRS-sędziów na wspólną czteroletnią kadencję przez Sejm - dotychczas wybierały ich środowiska sędziowskie. Ustawa o SN wprowadza możliwość składania skarg nadzwyczajnych na prawomocne wyroki polskich sądów, w tym z ostatnich 20 lat. W SN powstaną dwie nowe izby - Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych oraz Dyscyplinarna - z udziałem ławników wybieranych przez Senat.

RadioZET.pl/DG