Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wielkanocne życzenia pary prezydenckiej [WIDEO]

15.04.2017 09:21
xxx wiadomosci

W tym roku katolicy, prawosławni i ewangelicy obchodzą Wielkanoc razem. Niech będzie to symbol jedności naszego ducha - życzy prezydent Andrzej Duda z okazji Świąt Wielkanocnych. Pierwsza dama zaapelowała, aby w czasie świątecznym pamiętać o samotnych i potrzebujących.

Para prezydencka fot. KPRP

- Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia. Wielkanoc obchodzimy w tym roku razem: katolicy, prawosławni i ewangelicy. Niechaj ta jedność czasu będzie symbolem jedności naszego ducha – ducha miłości i prawdy. Niech zbliża chrześcijan różnych wyznań, łączy rodziny i całą wspólnotę - powiedział prezydent.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zaznaczyła, że Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Chrystusa, który przyniósł nam Dobrą Nowinę. - Życzymy Państwu, aby ten czas umocnił więzi w naszych domach w całym kraju - powiedziała.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Prezydent zwrócił się też do Polaków mieszkających za granicą. - Serdeczne myśli kierujemy do rodaków mieszkających poza granicami Rzeczypospolitej. Niechaj wszędzie, gdziekolwiek słychać polską mowę, gdzie kultywuje się ojczyste tradycje, rozbrzmiewa radosne: Alleluja! - powiedział.

- Pomyślmy też o wszystkich samotnych i potrzebujących. Postarajmy się zadbać o to, aby te szczególne chwile również im przyniosły radość i nadzieję - podkreśliła pierwsza dama.

- Życzymy Wam dzisiaj z głębi serca wszystkiego dobrego. Wesołych Świąt! - zakończyła para prezydencka.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń