Zamknij

Andrzej Duda na zakupach HITEM na Ukrainie. Ten film ma już prawie 2 mln wyświetleń

Redakcja
06.02.2019 14:54
Andrzej Duda na zakupach HITEM na Ukrainie. Ten film ma już prawie 2 mln wyświetleń
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Prezydent Andrzej Duda robiący zakupy w jednym z supermarketów w Krakowie… zadziwił Ukraińców. Jeden z obywateli tego kraju udostępnił w sieci film, na którym głowa państwa, jak każdy inny klient, podchodzi do kasy. I tak Andrzej Duda stał się nagle bohaterem ukraińskich mediów społecznościowych.

Film z prezydentem Andrzejem Dudą, który w towarzystwie ochrony płaci za zakupy w supermarkecie Auchan, został udostępniony jeszcze w grudniu, ale w Polsce popularność zdobył  dopiero teraz. Trafił na niego prezydencki fotograf Jakub Szymczuk. „Ukraiński facebook tuż przed świętami huczał, Polski Prezydent sam robi zakupy. W komentarzach pełen podziw, a pracujący w Polsce Ukrainiec (autor nagrania) zaskoczony ;)” – napisał Szymczuk na Twitterze.

Komentujący nagranie faktycznie nie kryją zdziwienia, że głowa państwa w tak zwyczajny sposób robi w Polsce zakupy. „Nie potrafię sobie nawet wyobrazić naszego prezydenta w sklepie, a chciałabym!”, „To właśnie znaczy: być człowiekiem i żyć wśród ludzi”, „A kiedy nasz prezydent wyjeżdża, to połowa miasta jest zablokowana” – to tylko niektóre z licznych komentarzy.

Nagranie obejrzano już ponad 1,6 mln razy. Udostępniło je 48 tysięcy internautów, a liczba ta wciąż rośnie.

Sam Andrzej Duda jeszcze w grudniu przyznał, że na zakupy wybiera często mały osiedlowy market. „Tam jesteśmy normalnymi, zwykłymi klientami. Właściwie nikt tam na nas nie zwraca uwagi” – przyznał w rozmowie z Wp.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/Onet/Wp.pl/MK