Duda ostro o politykach PO: gdzie szacunek dla demokracji?

Redakcja
15.11.2017 19:32
Duda
fot. PAP

Andrzej Duda w zdecydowanych słowach skomentował debatę w Parlamencie Europejskim dotyczącą praworządności w Polsce. Szczególnie cierpkie słowa zaadresował do polityków Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Andrzej Duda postanowił wyrazić swoją opinię na temat przebiegu debaty, która miała miejsce w Parlamencie Europejskim. W trakcie jej trwania, politycy PiS wyszli z sali.

Zobacz także

Na swoim profilu na Twitterze w ostrych słowach odniósł się do - jego zdaniem - nieakceptowalnego zachowania zarówno polityków PO, jak i innych europosłów, wchodzących w skład Europejskiej Partii Ludowej:

"Zachowanie i język posłów PO i ich koalicjantów w PE jest nie do zaakceptowania. To mowa kłamstwa, która uderza w PL, Polaków i nasze prawo wyboru. Gdzie szacunek dla demokracji?" - czytamy w poście.

Czego dotyczy rezolucja?

Przypomnijmy: Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania postanowień dotyczących praworządności i praw podstawowych zapisanych w traktatach.

Europosłowie zainicjowali też własną procedurę zmierzającą do uruchomienia art. 7 traktatu wobec Polski. Za przyjęciem rezolucji głosowało 438 eurodeputowanych, 152 było przeciw, a 71 wstrzymało się od głosu.

Zobacz także

W rezolucji europosłowie dali mandat Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE do opracowania specjalnego sprawozdania dotyczącego Polski, by Parlament Europejski mógł przegłosować uzasadniony wniosek wzywający Radę UE do podjęcia działań zgodnie z art. 7 ust. 1 Traktatu o UE.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP