Zamknij

Duda odpoczywał w Bieszczadach. Biesiadował bez maseczki, zapomniał o epidemii?

17.05.2020 11:19
Andrzej Duda
fot. Katarzyna Lubnauer Twitter

Prezydent Andrzej Duda udał się w sobotę w Bieszczady. Wraz z leśnikami odpoczywał na łonie przyrody, chwaląc się zdjęciami w mediach społecznościowych. Komentatorzy są zgodni – prezydent i leśnicy zbagatelizowali panujący stan epidemii. Prezentowali się bez masek, nie utrzymywali też odpowiedniego dystansu będąc poza obszarem lasu.

Andrzej Duda odwiedził w sobotę polskie Bieszczady. Razem z leśnikami, Kazimierzem Nóżką i Marcinem Sceliną z Nadleśnictwa Baligród podziwiał uroki polskiej natury.

- Odkrywajmy Polskę! Wspierajmy polską branżę turystyczną! - pisał w mediach społecznościowych prezydent.

Andrzej Duda w Bieszczadach z leśnikami. Wszyscy bez masek. "A ty się Polaku męcz"

Głowa państwa obchodziła w sobotę urodziny. 46 rocznicę Andrzej Duda spędził w ciszy bieszczadzkich lasów. Niestety, głowa państwa zbagatelizowała fakt panującej epidemii. Ze zdjęć krążących w sieci wynika, że Duda nie miał maski przebywając w domowej gościnie. Nie trzymał też dystansu względem leśników.

Niekonsekwencję w działaniach głowy państwa, dostrzegła posłanka Koalicji Obywatelskiej, Katarzyna Lubnauer.

A Ty się Polaku męcz na pustej ulicy w maseczce. A w restauracji też będziesz mógł usiąść tylko sam lub z rodziną i to dopiero, jak je otworzą. Chyba, że to nieznana rodzina wspólnie zamieszkująca z @Andrzej Duda?  Twoje prawa są lepsze niż nasze?

- pytała retorycznie na Twitterze posłanka KO, Katarzyna Lubnauer.

Zobacz także

Zastrzeżenia mają też inni internauci. Kolejny jaskrawy przykład bagatelizowania epidemii nie daje reszcie społeczeństwa właściwych wzorców. O nierównym traktowaniu zwykłych obywateli, którym grożą mandaty, nie wspominając.

komenty dudy

 

RadioZET.pl/Twitter