Zamknij

Andrzej Duda pisze list do Macierewicza. Domaga się wyjaśnień

Redakcja
20.03.2017 21:33
AD
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda chce wyjaśnień od ministra Antoniego Macierewicza. Kilka dni temu wysłał dwa listy do szefa MON. Do ich treści dotarł reporter Radia ZET, Romuald Kłosowski.

Głowa państwa chce wiedzieć, dlaczego wciąż nie ma polskich wojskowych attache w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy na Ukrainie?

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- To jest jedna z ważniejszych funkcji, jeśli chodzi o polską politykę zagraniczną i politykę bezpieczeństwa - wyjaśnia Radiu ZET szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta, Marek Magierowski. Dodaje, że Andrzej Duda wyraźnie zaznaczył, że "oczekuje podjęcia stosownych działań''.

Ustalenia szczytu NATO

Prezydent pyta także, jak daleko są posunięte prace nad utworzeniem Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu, którego powstanie ustalono podczas ostatniego szczytu NATO w Warszawie.

- Zgodnie z wcześniej przyjętym planem, to dowództwo miało osiągnąć tak zwane wstępne zdolności do końca czerwca - tłumaczy Magierowski.

Ministerstwo Obrony Narodowej nie wystosowało dotąd odpowiedzi do Prezydenta. Listy z pytaniami z Pałacu Prezydenckiego wysłano już w czwartek.

RadioZET.pl/rokl/DG