Zamknij

Oficjalnie: Marek Zagórski nowym ministrem cyfryzacji

Redakcja
17.04.2018 10:58
Duda
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał we wtorek dotychczasowego wiceministra cyfryzacji Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji. — Powierzam panu, wraz z panem premierem, tę tekę bez żadnego zawahania, ponieważ jest pan politykiem, który ma duże doświadczenie w kwestiach związanych z cyfryzacją — mówił Duda.

Prezydent podkreślił, że Zagórski w rzeczywistości od kilku miesięcy kierował resortem, realizując wytyczne premiera. Zaznaczył, że Zagórski doświadczenie zdobywał m.in. w Ministerstwie Rolnictwa, Ministerstwie Skarbu Państwa, jak i Ministerstwie Cyfryzacji.

— Cyfryzacja to zadanie, które jest trudne, ale jednocześnie niezwykle ważne. Od tego, czy cyfryzacja jest realizowana w sposób sprawny, zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwo — mówił. — To zadanie, które pan dzisiaj na siebie oficjalnie przyjmuje, jest zadaniem rzeczywiście niezwykle ważnym, niełatwym, gdzie czeka również i wiele różnego rodzaju niebezpieczeństw, możliwości potknięcia się, ale wierzę, że nie stanie się to pańskim udziałem — dodał.

Zmiana na stanowisku ministra cyfryzacji

Od 9 stycznia br., gdy odwołana została dotychczasowa szefowa MC Anna Streżyńska, nie było kierującego resortem ministra. Konstytucyjny nadzór nad resortem sprawował premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kierował sekretarz stanu Marek Zagórski.

Dwa tygodnie temu Zagórski, dotychczasowy wiceszef Porozumienia, został przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP