Zamknij

Przyłapali Dudę na kolejnym szusowaniu na nartach. "Woli ukradkiem jeździć"

09.03.2021 09:59

Dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego" przyłapali prezydenta RP Andrzeja Dudę na kolejnym szusowaniu na nartach. W sobotę wieczorem w Białej Piskiej nie zareagował na prośbę o krótką rozmowę. Internauci dali temu wyraz w komentarzach.

Andrzej Duda przyłapany na kolejnym szusowaniu
fot. PAP/Łukasz Gągulski

Andrzej Duda oddawał się narciarskiej pasji nie tylko w niedzielę, gdy inaugurował VII edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021". Próbkę swoich możliwości prezydent pokazał już w sobotę.

Mimo pojawienia się wieczorem na bocznym, niekameralnym stoku w Małej Cichej, został zauważony przez dziennikarkę "Tygodnika Podhalańskiego". Prezydent nie skorzystał z okazji na krótką rozmowę. Na nagraniu tygodnika widzimy, jak głowa państwa unika pytania i zjeżdża w dół stoku.

Andrzej Duda i kolejny wypad na narty. "Piękna zabawa za pieniądze podatników"

"Jak państwo widzicie, pierwszy narciarz RP nawet nie spojrzał w naszym kierunku, tylko zjeżdża już na dół" - skwitowała brak zainteresowania ze strony głowy państwa dziennikarka "TP". Internauci skomentowali aktywność prezydenta i fakt, że w tej sprawie unika mediów jak ognia. "To przykre, że uciekł przed nami jak premier Morawiecki przed rolnikami. Nie ściągaliśmy tu większej grupy protestujących, aby nie tworzyć zamieszania, by nie przeszkadzać w wydarzeniu" – relacjonował jeden z przedsiębiorców.

Dosadniejsi w komentarzach do zachowania głowy państwa są internauci. "Miliony Polaków siedzą w domach, a Pan Duda nie umie zrezygnować ze swojego hobby. Mógłby solidaryzować się z uziemionymi rodakami". "Piękna zabawa za pieniądze podatników. Pokażcie mi poza Białorusią i Rosją drugiego takiego. Moralne dno i niedojrzałość", "Miliony cierpią w wyniku zamknięcia ich firm. Dzieciaki na ferie nie mogły pojechać. Ale to nie przeszkadza @AndrzejDuda w spełnianiu swoich przyjemności" – przytaczamy jedynie te wpisy nienacechowane agresją.

Mało kiedy przewijają się wpisy broniące aktywności prezydenta Dudy. Samuel Pereira z TVP Info zakpił z aktywności tygodnika, pisząc o relacji ze stoku: "Niesamowite. Pulitzer normalnie".

Większość internautów jest poirytowana postawą prezydenta, dając temu wyraz również na forum dużych serwisów informacyjnych. "Znalazł sobie wygodną posadę do jeżdżenia na nartach", "Znowu na nartach? Gościowi się wydaje, że prezydentura to wakacje na koszt podatnika" – czytamy na forum jednego z dużych serwisów informacyjnych.

RadioZET.pl/24tp.pl/Gazeta.pl