Zamknij

„Sprawa zostanie domknięta”. Duda obiecał pomoc rodzinom niepełnosprawnych

Redakcja
20.04.2018 11:34
Duda
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda powiedział na spotkaniu z protestującymi w Sejmie, że będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i minister pracy i rodziny Elżbietą Rafalską. — Przygotujemy projekt ustawy. Będą zrealizowane postulaty, które państwo chcecie, aby były zrealizowane — powiedział prezydent.

Prezydent przyszedł na spotkanie z rodzicami protestującymi w Sejmie z matką osoby niepełnosprawnej, Bogusławą Wybraniec.

„Przygotujemy projekt ustawy”

— Zaprosiłem na to spotkanie panią Bogusławę Wybraniec, dlatego że znamy się od kilku lat. Pani Bogusława 36 lat wychowuje, opiekuje się córką, która ma ciężkie dziecięce porażenie mózgowe i dla mnie jest ekspertem. To jest osoba, która ma na co dzień do czynienia z bardzo ciężką niepełnosprawnością. Przyznaję, że jesteśmy w takiej bieżącej konsultacji — powiedział prezydent.

Zobacz także

— Przygotujemy projekt ustawy. Nie mówię, że to będzie mój projekt, być może to będzie projekt pani minister Elżbiety Rafalskiej, to jest kwestia techniczna, ważne, żeby był. Zobaczycie go państwo, będą zrealizowane postulaty, które państwo chcecie, żeby były zrealizowane — zapewnił prezydent.

Duda zapewnia i uspokaja

Zdaniem prezydenta oczekiwania protestujących nie są wygórowane. — Mam nadzieję, że wspólnie z rządem będziemy w stanie znaleźć środki, żeby je zrealizować — dodał.

Zobacz także

Andrzej Duda zaprosił protestujące matki na spotkanie do Kancelarii, by — jak mówił — „usiąść na chwilę, spisać wszystko, co jest oczekiwane”. — Możecie być pewne, że ja się sprawą zajmę, zostanie ona domknięta — uspokajał.

Zapewniał również, że „jeśli protestujący w Sejmie rodzice chcą wrócić do domu, mogą spokojnie wrócić, będę się ich sprawą zajmował, dopóki nie będzie załatwiona”. W odpowiedzi przedstawicielka protestujących rodziców odparła, że protestujący „woleliby” pozostać w Sejmie.

RadioZET.pl/PAP/MP