Zamknij

Andrzej Duda po rozmowie z Macronem: Liczę na reset w stosunkach polsko-francuskich

Redakcja
13.05.2017 14:36
Andrzej Duda po rozmowie z Macronem: Liczę na reset w stosunkach polsko-francuskich
fot. PAP

Prezydent RP poinformował, że rozmawiał telefonicznie z prezydentem-elektem Francji Emmanuelem Macronem. Andrzej Duda mówił, że chciałby aby nastąpił reset w polityce polsko-francuskiej.

Mimo nieprzychylnych słów Emmanuela Macrona w kierunku polskiego rządu, Andrzej Duda poinformował, że obie strony chcą aby stosunki pomiędzy Polską a Francją były dobre. – Powiedziałem, że liczę bardzo, na to, że otwarcie nowej prezydentury we Francji ten reset umożliwi, nowe relacje – nowy prezydent. Pan prezydent powiedział, że też bardzo by chciał, żeby te relacje pomiędzy Francją i Polską układały się dobrze. Tutaj mieliśmy obydwaj absolutnie jednakowe zdanie – mówił prezydent RP.

Z wypowiedzi Andrzeja Dudy można odczuć, że negatywne opinie Macrona o polskim rządzie nie odbiły się negatywnie na stosunku prezydenta RP do Francji. – Chciałbym, żeby nastąpił swoisty reset w relacjach polsko-francuskich, które w ostatnim czasie z różnych przyczyn bywały trudne – komentował Andrzej Duda.

Propozycja spotkania

Duda zaproponował Emmanuelowi Macronowi spotkanie podczas szczytu NATO w Brukseli. Ten jest planowany na 25 maja. Z kolei Macron wyszedł z propozycją spotkania Trójkąta Weimarskiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz