Duda o zawieszeniu protestu: dobra i odpowiedzialna decyzja

Redakcja
27.05.2018 17:01
Duda
fot. PAP

Decyzja o zaprzestaniu protestu w Sejmie jest dobra i odpowiedzialna. Otwiera pole do dalszych spokojnych rozmów na temat sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - powiedział w niedzielę prezydent Andrzej Duda. Jak podkreślił, jest gotowy wspierać rząd w pracach nad kolejnymi rozwiązaniami służącymi osobom niepełnosprawnym.

- Decyzja o zaprzestaniu protestu w Sejmie jest decyzją dobrą i odpowiedzialną. Jest też decyzją, która otwiera pole do dalszych spokojnych i rzeczowych rozmów na temat sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów" - oświadczył prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że "w tej sytuacji nie ma ani zwycięzców, ani pokonanych". - Teraz jest czas na dalsze rozmowy i prace nad kolejnymi rozwiązaniami, które będą służyć osobom niepełnosprawnym. Jak dotychczas jestem gotowy wspierać rząd w tych pracach - zaznaczył prezydent.

Zobacz także

W niedzielę Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych poinformowała, że po 40 dniach protest w Sejmie zostaje zawieszony. Jak dodała, decyzja została podjęta jednomyślnie.

RadioZET.pl/PAP/MP