Zamknij

Andrzej Duda spełnił marzenie małego chłopca. „Takich zachowań nie można wyćwiczyć”

Magdalena Kulej
21.03.2019 11:51
Andrzej Duda spełnił marzenie małego chłopca. „Takich zachowań nie można wyćwiczyć”
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kuba Jankowski z Łodzi skradł serce prezydenta Andrzeja Dudy. U chłopca zdiagnozowano złośliwego guza pnia mózgu. Kubę czeka teraz skomplikowana operacja w Szwajcarii. A zaledwie kilka dni temu obchodził siódme urodziny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wielkim marzeniem Kuby było poznać prezydenta Andrzeja Dudę. To marzenie udało się spełnić. Chłopiec świętował swoje urodziny w towarzystwie głowy państwa.

„W Pałacu odbyła się wyjątkowa uroczystość – 7 urodziny Kubusia Jankowskiego. Jego marzeniem było spotkać Pana Prezydenta. Dzisiaj Kubuś pojechał do Szwajcarii na bardzo skomplikowaną operację ratującą życie. Mocno trzymamy kciuki za dzielnego Kubusia” – czytamy na koncie Pałacu Prezydenckiego na Twitterze.

Zdjęcia z tego zdarzenia pojawiły się w mediach społecznościowych. „Bardzo miły obrazek. PAD jest ciepłym, normalnym człowiekiem i to widać na zdjęciach. Tego typu zachowań nie można wyćwiczyć” – pisze jeden z internautów.

Spotkanie z prezydentem zorganizowano dzięki zaangażowaniu fundacji Kawałek Nieba, która opiekuje się Kubą. To właśnie za jej pośrednictwem można pomagać chłopcu. Niestety w Polsce leczenie nie daje nadziei na zahamowanie rozwoju choroby.

– Nikt nie podejmie się biopsji, żebyśmy mogli poznać naszego przeciwnika, o operacji nie ma mowy. Pozostaje chemia, która nie działa na tego typu guzy i klasyczna radioterapia – piszą na stronie fundacji rodzice Kuby.

Zobacz także

Kubie można pomóc. Fundacja prowadzi zbiórkę

Nadzieją na leczenie dziecka jest nowo otwarta klinika w Zurichu, gdzie Kuba wczoraj pojechał. Jak podkreślają jego rodzice, to w tej chwili jedyne miejsce na świecie, gdzie lekarze podejmą się biopsji guza.

Fundacja „Kawałek Nieba” prowadzi zbiórkę na dalsze leczenie Kuby. Wpłat można dokonywać na konto Santander Bank 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, wpisując w tytule przelewu: „2142 pomoc dla Kubusia Jankowskiego”.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ: Rak (guz) mózgu objawia się w specyficzny sposób. Jak rozpoznać symptomy złośliwego nowotworu mózgu?

RadioZET.pl/Wprost.pl/kawalek-nieba.pl/Twitter/MK