Zamknij

Andrzej Duda u Krzysztofa Ziemca w TVP Info. „Można mi przypomnieć i z pokorą będę musiał spuścić głowę” [WIDEO]

Redakcja
23.01.2019 09:30
Andrzej Duda u Krzysztofa Ziemca w TVP Info. „Można mi przypomnieć i z pokorą będę musiał spuścić głowę” [WIDEO]
fot. Twitter screen

Andrzej Duda w trakcie pobytu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos udzielił wywiadu na wyłączność TVP Info. Rozmowę w Szwajcarii prowadził Krzysztof Ziemiec, który według nieoficjalnych informacji miał udać się na urlop. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent został zapytany w wywiadzie dla TVP, czy według niego śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zmieni coś w polskiej wspólnocie. 

Tak, ale pod jednym warunkiem – że każdy zacznie od siebie, nie od rozliczania swojego konkurenta politycznego, nie od rozliczania swojego znajomego, od rozliczania kogoś, z kim się ścierał [...], tylko od siebie – od tego, co sam mówił, co sam pisał, od tego, czy rzeczywiście szanował dyskutanta i swojego interlokutora, czy nie powiedział gdzieś o jedno słowo, czy zdanie za dużo [...] i właściwie to sam powinien uderzyć się w piersi – podkreślił Andrzej Duda.

Zapytany, czy sam uderzył się już we własne piersi, prezydent odparł: „Ja się uderzyłem we własne piersi, nie tylko teraz, ale pewne przemyślenia istotne miałem już wcześniej i sam dostrzegałem również i błędy z mojej strony, bo przecież człowiek nie jest nieomylny”.

Dodał, że jemu też się zdarzały „emocjonalne wystąpienia czy odpowiedzi”. „Można mi przypomnieć i z pokorą będę musiał spuścić głowę [...] Pamiętam o tym i staram się wyciągnąć wnioski po to, żeby tej trudnej sytuacji nie pogłębiać, ale starać się ją uleczyć” – oświadczył prezydent.

Zobacz także

Krzysztof Ziemiec dopytywał również, czy ostatnie dane makroekonomiczne Polski, dotyczące wzrostu PKB na poziomie 5 proc. w 2018 r., a także deficytu budżetowego w 2018 r., wynoszącego ok. 10-11 mld zł, budzą zainteresowanie na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Duda zdradził, że podczas Forum odbył już kilka spotkań z dużymi inwestorami, których namawiał do przyjazdu do Polski, ale także przedstawiał im te dane, bo – jak ocenił – na każdym robią one wrażenie.

– Dzisiaj na świecie, kiedy część państw cały czas jeszcze zmaga się z jakimiś resztkami kryzysu 2008 r., wzrost PKB na poziomie 5 proc. naprawdę robi ogromne wrażenie – zauważył prezydent.

Krzysztof Ziemiec na urlopie? 

Krzysztof Ziemiec nie pojawiał się na ekranie telewizorów od tygodnia, dokładnie od 14 stycznia, gdy wystąpił w wydaniu „Wiadomości” poświęconym mowie nienawiści. 

Wirtualna Polska dodzwoniła się do Ziemca, który na pytanie „gdzie pan znikł?”, odpowiedział: „Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia”. Nie wyjaśniał, kiedy i czy w ogóle wróci do pracy.  

RadioZET.pl/PAP/DG