Andrzej Duda zabiera głos po zamieszaniu w KFC. „Nikt inny nie jest uprawniony”

Redakcja
11.06.2018 08:02
Duda
fot. Facebook screen

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wybrali się do jednej z krakowskich restauracji KFC. W sieci pojawiło się nagranie pani Katarzyny, która zaczęła zadawać prezydentowi RP niewygodne pytania. Zdarzenie na Twitterze skomentował sam Andrzej Duda. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W sobotę pani Katarzyna zamieściła w mediach społecznościowych dwa nagrania ze spotkania z prezydentem w KFC. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia kobieta zaczęła zadawać niewygodne pytania, m.in.: o łamanie konstytucji. – Czemu zgadza się pan na łamanie w Polsce konstytucji? – zapytała prezydenta pani Katarzyna. 

– Nikt nie łamie w Polsce konstytucji. Pani się tylko tak wydaje – odpowiedział Andrzej Duda. – Zna pani w ogóle tę konstytucję? – dopytywał. 

Zobacz także

Andrzej Duda w KFC. Komentarz na Twitterze 

„Warto przypomnieć, że przepis ustawy jest niezgodny z Konstytucją jedynie wtedy gdy orzeknie tak Trybunał Konstytucyjny. Nikt inny nie jest do tego uprawniony” – napisał Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że skoro nikt z uprawnionych do zgłaszania Trybunałowi Konstytucyjnemu wątpliwych ustaw (prezydent, grupa posłów, senatorów, Rzecznik Praw Obywatelskich, I Prezes Sądu Najwyższego) tego nie zrobił, to znaczy, że wątpliwości nie ma.

RadioZET.pl/DG