Zamknij

Prezydent ubrał się w swój mundurek harcerski sprzed 32 lat. „Łezka w oku się kręci”

Błażej Makarewicz
11.03.2019 09:47
Prezydent ubrał się w swój mundurek harcerski sprzed 32 lat. „Łezka w oku się kręci”
fot. Instagram

Andrzej Duda opublikował w mediach społecznościowych nietypowe zdjęcie. Jak przyznał, podczas robienia domowych porządków znalazł w szafie swój stary mundurek harcerski i postanowił go przymierzyć. „Łezka w oku się kręci na wspomnienie młodzieńczych czasów...” – napisał prezydent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda pochwalił się swoim znaleziskiem na Instagramie.

„Wczoraj, podczas robienia porządków w szafie, znalazłem mój mundur harcerski. Pierwszy raz miałem go na obozie w Krzewinach (koło Warlubia) w 1987 roku. Poprzedni mundur (z 1983) roku był już wtedy za mały. A teraz łezka w oku się kręci na wspomnienie młodzieńczych czasów... Ale została przyjaźń, i to taka »do grobowej deski«. Pozdrawiam serdecznie wszystkich starych Skautów!” – napisał, nie kryjąc wzruszenia, prezydent.

Zobacz także

W młodości Andrzej Duda związany był z harcerstwem. Podczas zlotu ZHP w Gdańsku w 2018 roku przekonywał, czym dla niego jest harcerstwo. „Niektórzy z was wyjdą z harcerstwa jako małżeństwa, na pewno tak będzie, i to jest niezwykła wartość budowania przyjaźni w poczuciu odpowiedzialności za zastęp, za drużynę, za przyjaciół, za druhów, druhny, za Polskę również, za ojczyznę, bo tego właśnie harcerstwo od samego początku miało uczyć, i tego wam życzę. I tego wam życzę, żebyście stąd w takiej wielkiej radości wyjechali” – mówił Duda.

RadioZET.pl/Instagram/BM

C