Zamknij

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej. Duda weźmie udział w uroczystościach

Redakcja
17.12.2018 09:37
Szczypińska
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych posłanki Prawa i Sprawiedliwości Jolanty Szczypińskiej, które odbędą się w poniedziałek w Słupsku. 

Uroczystości pogrzebowe Jolanty Szczypińskiej rozpoczną się o godz. 11.30 w Kościele Mariackim w Słupsku. Bezpośrednio po mszy św. nastąpi przejście na cmentarz komunalny.

Zobacz także

Jak informował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, uroczystości pogrzebowe będą miały charakter oficjalny, a ich organizatorem będzie Kancelaria Sejmu. W uroczystościach żałobnych – oprócz prezydenta – udział weźmie też m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Posłanka PiS nie żyje

Jolanta Szczypińska zmarła 8 grudnia po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat. Szczypińska z zawodu była pielęgniarką. W latach 80. zakładała Solidarność w Służbie Zdrowia w Słupsku. Działała w podziemiu. Karierę polityczną zaczynała w Porozumieniu Centrum, partii Jarosława Kaczyńskiego. Następnie była wśród współzałożycieli Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

Była posłanką na Sejm RP ze Słupska w IV, V, VI, VII oraz obecnej kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS. Jolanta Szczypińska była w delegacjach Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP i Sejmu Republiki Litewskiej. Pracowała też w czterech zespołach parlamentarnych – jako wiceprzewodnicząca w polsko-chorwackim i polsko-palestyńskim i jako członek w polsko-ukraińskim i w polsko-tajwańskim.

RadioZET.pl/PAP/MP