Zamknij

Andrzej Duda: Na Krakowskim Przedmieściu powinny stanąć dwa pomniki!

Redakcja
10.04.2017 18:18
Andrzej Duda: Na Krakowskim Przedmieściu powinny stanąć dwa pomniki!
fot. PAP (Tomasz Gzell)

Andrzej Duda wziął udział w poniedziałkowych uroczystościach przed Pałacem Prezydenckim. - Tu powinien powstać pomnik ofiar katastrofy – komentował prezydent RP.

- Tu powinien powstać pomnik ofiar katastrofy. Ale powinien też powstać pomnik tego, który tu pracował. Tu, na Krakowskim Przedmieściu, powinien powstać pomnik pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nie tylko dlatego, że był prezydentem RP. Ale też dlatego, że był prezydentem Warszawy. Był wielkim prezydentem Warszawy – twierdził prezydent.

- Jeżeli ktoś mnie pyta - a pytają mnie o to dziennikarze, zwykli obywatele - czy powinien powstać pomnik, to mówię: tak. Powinien powstać pomnik i to nie jeden. Powinny znaleźć się tu dwa pomniki. Tak, jak prosiła córka jednego z tych, którzy zginęli. Powiedziała: chciałabym, aby ojciec został tu upamiętniony – dodał Andrzej Duda.

Zobacz także

- Na usta ciśnie się to słowo: gdzie jest sprawiedliwość? - mówił prezydent i zarzucił nieprawidłowości w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy. - Jak to się stało, że samolot się rozbił? Podobno w dobrym stanie, podobno remontowany - dodał.

Wcześniej, przed wystąpieniem prezydenta, miała miejsce prezentacja specjalnej podkomisji smoleńskiej, której zadaniem było "ponowne zbadanie katastrofy" z 10 kwietnia 2010 r.

Zobacz także

RadioZET.pl/strz