Zamknij

Duda z noworodkiem na rękach. Zdjęcie prezydenta zachwyca internautów [FOTO]

Redakcja
17.03.2018 20:40
Andrzej Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Andrzej Duda zamieścił w mediach społecznościowych urocze zdjęcie, które oczarowało część internautów. ''Pięknie się do Pana uśmiecha maleńka czarodziejka'' - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. O kogo chodzi? W prezydenckich ramionach znalazła się mała Zuzia, która jest 16 dzieckiem w rodzinie Nelców z Przeciszowa. 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Prezydent RP Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło wzięli w sobotę udział w chrzcie Zuzanny Marii Nelec – 16. dziecka wielodzietnej rodziny z Przeciszowa niedaleko Oświęcimia (Małopolskie). Ceremonii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

Rodzina Nelców zaprosiła na uroczystość prezydenta RP i byłą premier, aby wyrazić swoją wdzięczność za aktywne działanie na rzecz wspierania polityki prorodzinnej państwa. Państwo Grażyna i Sławomir Nelcowie chcieli także w ten sposób podziękować Dudzie za zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – prezydent i Nelcowie spotkali się w Pałacu Prezydenckim w ub. r. 1 czerwca (Dzień Dziecka).

Zobacz także

- Cieszymy się, że jest z nami pan prezydent. To wymowny gest, który możemy odczytać jako znak troski o rodzinę. Cieszymy się z obecności pani premier. Rodzice małej Zuzanny Marii przynieśli swoje dziecko, 16. z kolei, aby przez chrzest święty stało się dzieckiem Bożym i uczennicą Jezusa Chrystusa – powiedział w homilii kard. Stanisław Dziwisz.

W jego ocenie szczególne okoliczności chrztu stanowią zachętę do refleksji nad wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin. - Wiemy, że sporo już uczyniono dla nich w ostatnim czasie. Program 500 plus stał się prawdziwym błogosławieństwem dla ogromnej rzeszy rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wychowujących dzieci i borykających się z codziennymi trudnościami – zaznaczył Dziwisz.

Prezydent Andrzej Duda z Zuzią. Zobacz urocze zdjęcie: 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/DG