Zamknij

Andrzej Duda w Meksyku. Polska partnerem strategicznym państwa Ameryki Łacińskiej

Redakcja
24.04.2017 22:38
Andrzej Duda w Meksyku. Polska partnerem strategicznym państwa Ameryki Łacińskiej
fot. PAP/EPA

Wzmocnienie więzi gospodarczych pomiędzy Polską i Meksykiem ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju stosunków dwustronnych – uznali prezydenci Polski Andrzej Duda i Meksyku Enrique Pena Nieto we wspólnej deklaracji, podpisanej w poniedziałek w stolicy Meksyku.

W deklaracji zatytułowanej "W kierunku partnerstwa strategicznego między Polską i Meksykiem" prezydenci wyrazili zaangażowanie na rzecz dalszego umacniania stosunków dwustronnych w obszarach współpracy politycznej, gospodarczej, kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, sportowej i policyjnej.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Meksyk chce wzmocnić swoją obecność w Europie. Polska jako kraj o dużym potencjale gospodarczym jest dla Meksyku partnerem priorytetowym – powiedział prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto.

Polska dziękuje w dokumencie za poparcie przez Meksyk polskiej kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. Prezydent RP zapewnił, że Polska wspiera też pogłębianie relacji Meksyku z Unią Europejską i popiera odnowienie „Umowy Globalnej między Meksykiem a UE”.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że w 2018 roku z okazji 90-lecia stosunków dyplomatycznych między Polską i Meksykiem, a także w roku obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, Pena Nieto złoży oficjalną wizytę w Polsce.

RadioZET.pl/PAP/DG