Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turyści w Pałacu Prezydenckim. Duda ich ugościł i poczęstował ciastem [WIDEO]

04.08.2018 13:36
xxx wiadomosci

Do niecodziennej sytuacji doszło w piątek w Pałacu Prezydenckim. Czworo turystów z Azji zostało zaproszonych do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkali się z Andrzeje Dudą. Prezydent poczęstował ich ciastem i herbatą oraz ugościł i oprowadził po budynku.

Duda fot. Twitter/W Pałacu Prezydenckim

Nagranie z tego spotkania było pierwszym, jakie opublikowano na nowym Twitterowym profilu Kancelarii Prezydenta. "W Pałacu Prezydenckim" ma w zamierzeniu ukazywać mniej oficjalnie, niekiedy też żartobliwe i bardziej "ludzkie" oblicze życia prezydenta i jego otoczenia w dość luźnym tonie.

Turyści w Pałacu Prezydenckim

Wideo przedstawia dwie pary - jedną z Tajwanu, a drugą z Singapuru - które podczas zwiedzania Krakowskiego Przedmieścia zostają zaczepione przez pracowników Kancelarii, którzy proponują im wizytę w Pałacu Namiestnikowskim i spotkanie z Andrzejem Dudą. Turyści pomimo zaskoczenia, przystają na tę niecodzienną propozycję:

Na filmiku widzimy, jak prezydent rozmawia i żartuje sobie ze swoimi gości, częstuje ich ciastem i herbatą oraz oprowadza po pięknym neoklasycystycznym budynku.Napytanie cy lubi swoją pracę, odpowiada, że dla niego to bardziej służba dla kraju. Przyznaje też, że "może za tydzień" wybierze się na jakieś wakacje.

Ns koniec cała piątka utrwala ten moment na pamiątkowych zdjęciach. Po zakończeniu wizyty jeden z jej uczestników przyznał, że była to dla niego przyjemność i prawdziwy zaszczyt.

"To niezapomniane przeżycie"

Historia nie umknęła też uwadze azjatyckich mediów. Odnotował ją m.in. portal Taiwan News:

"Para z Tajwanu została losowo wybrana na ulicy w Warszawie w lipcu i zaproszona do Pałacu Prezydenckiego w Polsce, aby napić się herbaty i pogawędzić z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. To niezapomniane przeżycie" - czytamy w opisie artykułu na Twitterze.

RadioZET.pl/Twitter/MP

Oceń