Zamknij

Andrzej Duda zaśpiewał harcerskie podziękowanie. Nagranie robi furorę w sieci [WIDEO]

Redakcja
28.04.2019 09:57
Andrzej Duda
fot. kadr z wideo

Andrzej Duda razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczył w akcji sadzenia drzew "sadziMY" na terenach zniszczonych przez nawałnicę w 2017 roku. Na koniec para prezydencka śpiewająco podziękowała wszystkim biorącym udział w wydarzeniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Andrzej Duda wspólnie z żoną posadził kilkanaście dębów szypułkowych na kilku z wielu przygotowanych do tego celu placówkach. W tym sadzeniu uczestniczyli również minister środowiska Henryk Kowalczyk i wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

W leśnictwie Jakubowo nadleśnictwa Rytel w sadzeniu drzew uczestniczyli m.in.: pracownicy administracji, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, pracownicy Lasów Państwowych, uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. W sumie podczas całej akcji w tym nadleśnictwie ma zostać posadzonych 300 tys. drzew.

Po całej akcji para prezydencka śpiewająco podziękowała wszystkim uczestnikom. Andrzej Duda z małżonką zaśpiewali harcerskie podziękowanie, które opublikowała stacja Polsat News. Nagranie szybko obiegło sieć.

Tragedia na obozie harcerskim

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. przez Polskę przeszedł "huragan 100-lecia" - największy kataklizm w 95-letniej historii Lasów Państwowych. Wiatr połamał i wywrócił miliony drzew na około 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. Apogeum nawałnic miało miejsce w nadleśnictwie Rytel, między Czerskiem a Chojnicami. Ucierpiały 2/3 powierzchni nadleśnictwa. W obozie harcerskim koło miejscowości Suszek zginęły tragicznie dwie harcerki.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW