Zamknij

Prezydent zaszczepił się przeciw Covid-19. "Zgodnie z wszelkimi procedurami"

27.04.2021 16:14

Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zaszczepili się już przeciw Covid-19. Para prezydencka przyjęła pierwszą dawkę szczepionki w punkcie szczepień Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie. Wcześniej "Fakt" informował, że preparaty dostarczono bezpośrednio do Pałacu Prezydenckiego.

Andrzej Duda zaszczepiony przeciw Covid-19
fot. Jan Graczynski/East News

Andrzej Duda informował w miniony piątek, że zarejestrował się na szczepienie przeciw Covid-19. "Fakt" potwierdził w Kancelarii Prezydenta, że Duda przyjął preparat w poniedziałek.

Do szczepienia odniósł się sam prezydent, który w odpowiedzi na doniesienia o dostarczeniu szczepionek do Pałacu Prezydenckiego, zdementował tę informację.

Andrzej Duda zaszczepił się przeciw Covid-19.

"Wszystkich zainteresowanych informuję, że razem z Agatą zostaliśmy zaszczepieni przeciw COVID19 wczoraj w punkcie szczepień Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów w Warszawie" - napisał na Twitterze prezydent, zaznaczając, że dochował wszelkich procedur.

loader

 "Fakt" podał, że głowa państwa nie wybrała się do punktu szczepień, a preparat miał dojechać do Pałacu Prezydenckiego, przed którym pojawiła się nawet karetka. Szczepienia w zakładach pracy mają ruszyć dopiero po majówce. Dodajmy, że szczepionkę przeciw Covid-19 przyjęli już wcześniej premier Mateusz Morawiecki oraz szef PiS Jarosław Kaczyński.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Fakt.pl