Duda złożył kondolencje Trumpowi

Redakcja
14.10.2017 09:48
Duda złożył kondolencje Trumpowi
fot. PAP

„W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia" – napisał Andrzej Duda w liście kondolencyjnym dotyczącym pożarów w Kalifornii.

Pożary w Kalifornii

„Szanowny Panie Prezydencie, z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o pożarach w Kalifornii, które niszcząc znaczne tereny tego stanu, pochłonęły życie dziesiątek istnień ludzkich, raniły setki, a tysiące innych zmusiły do opuszczenia domów. W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia” – napisał Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej, którą cytujemy za stroną prezydent.pl.

Zobacz także

„W tych dramatycznych chwilach, zapewniając o solidarności Narodu Polskiego z Narodem Amerykańskim, proszę o przekazanie najszczerszych kondolencji pogrążonym w żałobie rodzinom i bliskim ofiar, rannym zaś życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Jednocześnie chciałbym wyrazić najwyższe uznanie dla wszystkich służb, które w wyjątkowo trudnych warunkach, często z narażeniem własnego życia, pospieszyły z pomocą poszkodowanym” – napisał dalej w wiadomości do Donalda Trumpa. Depesza – na stronie prezydent.pl – dostępna jest także po angielsku.

Przypomnijmy, że pożary pustoszą Kalifornię od 8 października. Największe zniszczenia dotyczą miast Sonoma i Santa Rosa, gdzie po dzielnicach mieszkalnych pozostał tylko popiół, tlący się żar, gruz i wraki samochodów. Kilkadziesiąt osób nie żyje, wiele osób jest zaginionych, duża część przebywa w szpitalach.

RadioZET.pl/SI