Zamknij

Jest kryzys w małżeństwie prezydenta? Andrzej Duda odpowiedział

Redakcja
01.10.2018 20:30
Andrzej Duda. Prezydent odpowiada na plotki o kryzysie z żoną
fot. Marek Konrad/REPORTER/East News

W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezydent Andrzej Duda odniósł się do spekulacji na temat kryzysu w jego małżeństwie. - Kochamy się, lubimy - powiedział. Duda podkreślił, że jego żona "nie może pogodzić się z manipulacjami medialnymi".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wątki ewentualnego kryzysu w małżeństwie w wywiadzie nawiązał sam prezydent.

"Plotki były, są i będą. Niektóre plotki są zabawne, inne po prostu są kalumniami, jak ta o rzekomym kryzysie w moim małżeństwie, że źle się dzieje. Jesteśmy małżeństwem od 20 lat, parą jesteśmy od czasów licealnych. Kochamy się, lubimy, nigdy na szczęście nie było w naszym związku poważniejszego kryzysu i nadal, za co Bogu dziękuję, nie ma" - powiedział w wywiadzie Duda.

Zobacz także

Głowa państwa również odniosła się do plotek sugerujących, że Agata Duda czuje się w Pałacu Prezydenckim "samotna".

"Agata jest nie tylko fantastyczną, lecz także świetną pierwszą damą. Bardzo rzetelnie, godnie i z ogromną klasą pełni swoją funkcję, za co jestem jej ogromnie wdzięczny. Ale to nie tylko towarzyszenie mi przy uroczystościach oficjalnych, wymaganych protokołem. Jest także bardzo aktywna w działalności dobroczynnej, bierze udział w akcjach charytatywnych" - wskazał prezydent.

W ocenie głowy państwa pierwsza dama nie szuka poklasku podczas swojej codziennej pracy.

"Odwiedza szpitale, hospicja, spotyka się z dziećmi i młodzieżą, stara się pomagać w wielu obszarach. Wykonuje bardzo dużo pożytecznej i dobrej pracy. Jej kalendarz jest nie mniej wypełniony spotkaniami, wizytami, wyjazdami niż mój. A przy tym robi to skromnie, bez fleszy aparatów i kamer. Na dodatek znajduje czas na swoje życie, swoje pasje, swoje ambicje. Ja to szanuję" - mówił Duda.

Prezydent podkreślił, że "to ja jestem politykiem, a nie ona". - Agata jest z zamiłowania i powołania nauczycielem. Uwielbia prace z młodzieżą i nigdy się polityką nie zajmowała. Wiele rzeczy jest dla niej nowych, których wcześniej nie doświadczała" - dodał prezydent. Wyjaśnił, że jego żona nie może "pogodzić się z manipulacjami medialnymi".

Zobacz także

RadioZET.pl/Sieci/PTD