Zamknij

Wojciech Kwaśniak po wyjściu na wolność: Moja utrata zdrowia i przelana krew zostały podważone

Redakcja
08.12.2018 00:06

Wobec sześciorga z siedmiorga podejrzanych ws. nieprawidłowości w nadzorze KNF nad SKOK Wołomin - w tym wobec b. przewodniczącego KNF Andrzeja Jakubiaka - zastosowano poręczenie majątkowe i dozory policyjne. Mecenas Jerzy Naumann poinformował, że zwolniony został także Wojciech Kwaśniak (były zastępca przewodniczącego KNF).

Wojciech Kwaśniak po wyjściu na wolność: Moja utrata zdrowia i przelana krew zostały podważone
fot. M.Luczniewski/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec pięciu podejrzanych osób środków zapobiegawczych" - powiedział w piątek PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie Marcin Lorenc.

Zobacz także

W późnych godzinach wieczornych mecenas Jerzy Naumann poinformował, że zwolniona została także szósta osoba, Wojciech Kwaśniak (były zastępca przewodniczącego KNF). Adwokat podkreślił, że jego klient "jest przekonany, że bezzasadne zarzuty zostaną oddalone przez sąd".

Po wyjściu z prokuratury, Wojciech Kwaśniak powiedział reporterom, że „jego utrata zdrowia i przelana krew zostały podważone.”

Według źródeł PAP w prokuraturze czynności w prokuraturze były jeszcze prowadzone wobec Doroty Ch., byłej naczelnik.

"Są to środki o charakterze wolnościowym w postaci zakazu kontaktowania się z innymi podejrzanymi, poręczenia majątkowe i dozory policyjne" – mówił Lorenc.

Wcześniej Naumann potwierdził, że zwolniony został jego drugi klient Andrzej Jakubiak. "Temu zwolnieniu towarzyszą bardzo wysokie kaucje w granicach 200 tys. zł i jeszcze dodatkowe obostrzenia w zakresie zakazu kontaktu i pewnych dolegliwości pracowniczych, ale najważniejsze, że są na wolności, a pan Kwaśniak będzie na wolności dziś" – mówił.

"Reszta zatrzymanych jest sukcesywnie zwalniana. Tak, że nie będzie wniosków o aresztowanie w stosunku do nikogo" – dodał Naumann.

Zobacz także

Były przewodniczący KNF Andrzej J. i podlegli mu urzędnicy usłyszeli zarzuty dot. niedopełnienia obowiązków w sprawie dotyczącej SKOK Wołomin. Podejrzanym zarzuca się, że od 22 października 2013 r. do 15 września 2014 r. działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł - poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa.

W czwartek rano Andrzej Jakubiak i sześcioro innych b. urzędników KNF zostali zatrzymani przez CBA. Wśród zatrzymanych byli: Wojciech Kwaśniak (były zastępca przewodniczącego KNF), Dariusz T. (były dyrektor Departamentu Bankowości Spółdzielczej i Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych UKNF), Zbigniew L. (były zastępca dyrektora), Halina M. (była zastępca dyrektora), Adam O. (były naczelnik) oraz Dorota Ch. (były naczelnik).

RadioZET.pl/PAP/TVN24/BM