Zamknij

Duda do Merkel: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre

Redakcja
19.03.2018 20:53
Duda do Merkel: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre
fot. PAP

Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre i że kanclerz Niemiec Angela Merkel zwraca na nie znaczną uwagę - powiedział podczas poniedziałkowego spotkania z niemiecką kanclerz w Warszawie prezydent Andrzej Duda.

Witając Merkel w Belwederze prezydent wyraził zadowolenie z sukcesu rozmów koalicyjnych między chadekami a socjaldemokratami i powołania w zeszłym tygodniu nowego niemieckiego rządu.

- Cieszymy się, że sytuacja jest w związku z tym ustabilizowana i pani kanclerz z energią, jak zawsze, zabiera się do pracy, a nie ma co ukrywać - pracy jest bardzo dużo - mówił Duda.

Prezydent podziękował jednocześnie niemieckiej kanclerz za jej wizytę w Warszawie, drugą - jak podkreślił - po "sąsiedzie z drugiej strony, jakim jest Francja".

- Cieszy mnie to, to pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre i że pani kanclerz na te kwestie zwraca znaczną uwagę - zaznaczył.

Zobacz także

Duda zwrócił też uwagę na to, że "kwestia dobrych relacji z Polską znalazła się w umowie koalicyjnej".

- To dla nas również ważny sygnał do tego, żeby jak najlepiej te relacje budować - podkreślił.

 Polska jest drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Kanclerz Niemiec w czasie wizyty w Polsce spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz z premierem Mateuszem Morawieckim. Ostatnie spotkanie Morawiecki-Merkel odbyło się 16 lutego br. w Berlinie. Po tym spotkaniu politycy zwracali uwagę m.in. na bardzo dobre stosunki gospodarcze pomiędzy Polską a Niemcami.

RadioZET.pl/pap/maal