Żona Patryka Jakiego udzieliła szczerego wywiadu. Opowiada o wychowywaniu dziecka z Zespołem Downa i stosunku do aborcji

Redakcja
20.11.2017 12:17
Wieża Bab wPolsce.pl: Anna Jaki
fot. wPolsce.pl

Anna Jaki, żona Patryka Jakiego, była gościem "Wieży Bab" na antenie telewizji wPolsce.pl. Opowiedziała szczerze o swoim życiu rodzinnym i wychowywaniu dziecka.

Jaki wspominała m.in. moment, w którym lekarz powiedział jej, że może urodzić dziecko z Zespołem Downa. Zaproponował jej wtedy aborcję. – Mowa o tym wstrząsnęła mną i moim mężem doszczętnie – powiedziała w programie.

Zobacz także

Jak tłumaczyła, kiedy zaszła w ciążę miała 24 lata. Nie przypuszczała, że w tym wieku można urodzić dziecko z Zespołem Downa.

- No i cała ta druga część wywodu lekarza, mowa o aborcji... wstrząsnęła mną i moim mężem doszczętnie. Nie zdecydowaliśmy się ani na amniopunkcję, ani aborcję – stwierdziła.

Zagłosuj

Czy aborcja powinna być legalna?

Liczba głosów:

Dodała, że kolejne dni przepłakała razem z mężem i zostawiła wszystko "w rękach Opatrzności". – W sensie fizycznym jest zdrowy jak ryba, nie choruje. Ale ma wadę genetyczną, która uniemożliwia mu prawidłowy rozwój. Zaczął chodzić dopiero jak miał trzy lata. Już na etapie ciąży oswajaliśmy się z tą myślą, dużo czytaliśmy na ten temat. Szok po urodzeniu Radka był, ale przyjęliśmy do wiadomości, że pewnych rzeczy nie można zmienić – opowiadała o swoim synu.

Patryk Jaki ożenił się 14 września 2013 roku. Ich syn Radosław urodził się w 2014 roku.

RadioZET.pl/pap/maal