Zamknij

"Rz": Anna Maria Anders omija obowiązkowy rejestr korzyści

Redakcja
03.07.2018 21:00
"Rz": Anna Maria Anders omija obowiązkowy rejestr korzyści
fot. Paweł Wiśniewski/East News

Anna Maria Anders omija obowiązkowy rejestr korzyści - ujawnia "Rzeczpospolita". Nie zgłosiła oświadczenia ani razu w ciągu 2,5-rocznego okresu pełnienia funkcji ministra. Anna Maria Anders jest pełnomocniczką rządu ds. dialogu międzynarodowego. 

Anna Maria Anders jest pełnomocniczką rządu ds. dialogu międzynarodowego. "Rzeczpospolita" informuje, że córka generała Władysława Andersa omija obowiązkowy rejestr korzyści.

"Rzeczpospolita" podaje, że minister powinna złożyć oświadczenie do 30 dni od przyjęcia korzyści. Dostarczenie  rejestru korzyści do Państwowej Komisji Wyborczej jest obowiązkowe dla każdego członka rządu oraz szefów urzędów centralnych. Jest to uzupełnienie oświadczenia majątkowego.

Rejestr PKW ma zapobiec przyjmowaniu korzyści majątkowych. Pełnomocniczka rządu ds. dialogu międzynarodowego nie złożyła takie oświadczenia, mimo że pełni swoją funkcję od 2,5 roku. 

Wydatki Anny Marii Anders

"Fakt" opublikował wyliczenia kancelarii premiera, według których od stycznia 2016 r. za oficjalne delegacje pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego Anny Marii Anders zapłacono dokładnie 611 625 złotych.

- Ja uważam, że wyglądam bardzo dobrze na swój wiek, ale mam 67 lat. Nie będę leciała klasą turystyczną, economy class, tam i z powrotem, jak ja mam wracać do Senatu - mówiła na antenie TVN24 Anna Maria Anders tłumacząc się z wydatków na zagraniczne podróże. Córka generała Andersa bardzo często lata do Stanów Zjednoczonych. 

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/KM