Zamknij

Oburzenie w sieci. Dziennikarka przelicza życie Polaków na liczbę ocalonych uchodźców [WIDEO]

Redakcja
28.05.2017 11:29
Oburzenie w sieci. Dziennikarka przelicza życie Polaków na liczbę ocalonych uchodźców [WIDEO]
fot. screen/TVN24

Polski internet zawrzał po wypowiedzi dziennikarki ''Gazety Wyborczej'' we wczorajszym programie ''Drugie Śniadanie Mistrzów'' wyemitowanym na antenie TVN24. Anna Pamuła postanowiła przeliczyć życie Polaków na liczbę uratowanych uchodźców! 

Tematem dyskusji w sobotnim wydaniu ''Drugiego Śniadania Mistrzów'' w TVN24 był problem uchodźców w Europie oraz kwestia stanowczego i niezmiennego stanowiska polskiego rządu wobec nieprzyjmowania uchodźców do naszego kraju. 

W trakcie dyskusji, dziennikarka związana z redakcją ''Gazety Wyborczej'' opowiedziała, w jaki sposób chciała przekonać do zmiany zdania taksówkarza, który mówił, że nie chce uchodźców w Polsce, ponieważ boi się terrorystów.

- Myślę sobie w ten sposób. Że ile Polska miała przyjąć tych uchodźców? 7 tysięcy. No to załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną - powiedziała.

Słowa Anny Pamuły zszokowały i oburzyły nie tylko zwykłych internautów, ale również środowisko dziennikarskie. ''I wygadała się. Polacy dla tego środowiska to nic nieznacząca liczba. W tych czerepach nie pojawi się myśl, że Polska ma bronić Polaków...'' - napisał na Twitterze redaktor naczelny ''Super Expressu''.

RadioZET.pl/DG