Zamknij

Streżyńska: w kwestiach socjalnych nie zgadzam się z kolegami z rządu

Redakcja
25.04.2017 10:35
Streżyńska: w kwestiach socjalnych nie zgadzam się z kolegami z rządu
fot. East News

- Uważam, że powinniśmy bardziej stawiać na rozwój niż wydatki socjalne - mówiła we wtorkowym programie Gość Radia ZET Anna Streżyńska, minister cyfryzacji. Dodała, że w tej kwestii nie zgadza się z kolegami z rządu. 

Anna Streżyńska otwarcie mówiła, że są pewne sprawy, które poróżniają ją i resztę ekipy rządzącej. 

Minister uważa, że „filozofia socjalna wypełniania wszystkich obietnic wyborczych w pierwszym roku jest trudna do akceptacji”. - Nie możemy, jako rząd, dawać sygnału, że najważniejsze jest zrealizowanie obietnic wyborczych, a mniej ważne prowadzenie racjonalnej gospodarki finansowej – przyznała.

Streżyńska nie jest też zwolenniczką szybkiej decyzji o obniżeniu wieku emerytalnego. Zdaniem Gościa Radia ZET, było ono przedwczesne, ponieważ Polski jeszcze na to nie stać. - Najpierw powinniśmy zarobić na te wydatki, a dopiero potem dokonywać zmian. To ma bardzo ważny aspekt pedagogiczny. Ludzie powinni wiązać fakty, że żeby wydać pieniądze, trzeba je najpierw mieć - mówiła.

"Nie wszystko podlega MON"

Członkini rządu Beaty Szydło skomentowała też doniesienia o rzekomym konflikcie z Antonim Macierewiczem. Zaprzeczyła, że spór ma charakter personalny. Uściśliła, że chodzi o podejście do cyberbezpieczeństwa. Jej zdaniem, ministerstwo obrony zanadto próbuje rozszerzyć swoje wpływy w tej dziedzinie.

- Uważam, że nie wszystko podlega MON i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela i nie będą nigdy w gestii MON - dodała Streżyńska. 

RadioZET.pl/KM