Zamknij

Anna Szulc nie żyje. Dziennikarka ''Newsweeka'' zmarła mimo godzinnej reanimacji

10.09.2021 08:46
Anna Szulc
fot. Shutterstock

Anna Szulc nie żyje. Wieloletnia dziennikarka tygodnika ''Newsweek'' i była laureatka nagrody Grand Press zmarła w swoim domu w Krakowie. 

Anna Szulc zmarła w czwartek (9 września) nad ranem. Informację o śmierci cenionej dziennikarki przekazał w mediach społecznościowych jej mąż. 

"Dziś rano zmarła moja ukochana żona, Ania. Wszyscy wiecie, jak cudowną była osobą - życzliwą światu, zaangażowaną w pomaganie innym, błyskotliwie inteligentną. Była wspaniałą matką i żoną [...] Proszę Was o modlitwę za jej duszę" - czytamy. 

Anna Szulc nie żyje. Dziennikarka ''Newsweeka'' zmarła mimo godzinnej reanimacji

Renata Kim, szefowa działu "Społeczeństwo" w "Newsweeku", poinformowała, że Anna Szulc zmarła w swoim domu w Krakowie. Życia dziennikarki nie udało się uratować mimo godzinnej reanimacji. 

''Jesteśmy tym wstrząśnięci, nie możemy sobie poradzić z tą straszliwą informacją. Bo Ania to było samo życie [...] Aniu, nasza przyjaciółko, spoczywaj w spokoju'' - napisała Kim.

Anna Szulc związana była z ''Newsweekiem'' od 2012 roku. Wcześniej pracowała w redakcji tygodnika ''Wprost''. W 2010 roku została laureatką nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy. Trzy lata wcześniej otrzymała Europejską Nagrodę Dziennikarską. Była autorką dwóch książek "Stacja Kraków" i "Krakowscy Czarodzieje".

RadioZET.pl/Newsweek