Zamknij

Zalewska o wyborach do PE: to nie żaden exodus, Bruksela jest bardzo bliska

Redakcja
05.03.2019 09:26
Zalewska
fot. Adam Borowy/East News

– To nie żaden exodus, ewakuacja. Bruksela jest bardzo bliska, a ja nie jestem w wieku emerytalnym – podkreśliła szefowa MEN Anna Zalewska, mówiąc o swoim kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego. Zapewniła, że w ramach reformy edukacji wszystko jest zaplanowane.

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród „jedynek” znaleźli się m.in. ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło czy minister edukacji Anna Zalewska. Wybory do PE w Polsce odbędą się 26 maja.

Zalewska: Bruksela jest bardzo bliska

We wtorek w TVN24 Zalewska została zapytana, co sądzi o powiedzeniu na temat kapitana, który zawsze schodzi ze statku ostatni. „Tak być powinno” – podkreśliła. Dopytywana, czy wobec polityków, ministrów, powinno się to powiedzenie stosować ze szczególną intensywnością, odparła: „Myślę, że tak”.

Zobacz także

W tym kontekście szefowa MEN została zapytana, czy powinna wybierać się do Parlamentu Europejskiego w momencie, kiedy reformy edukacji zbliżają się do wielkiej próby, jaką jest rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

– To nie żaden exodus, ewakuacja. Bruksela jest bardzo bliska, a ja nie jestem w wieku emerytalnym, jak myślałby Robert Biedroń – powiedziała. „Chcę być bardzo aktywna” – oświadczyła minister.

W MEN wszystko zaplanowane

Przypomniała również, że w 2016 r. otrzymała mandat eurodeputowanej i została wówczas poproszona przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i ówczesną premier Beatę Szydło, żeby go nie podejmować.

Zobacz także

Zalewska zapewniła, że wszystko w reformie edukacji jest zaplanowane. Dodała, że ma znakomitych wiceministrów i kuratorów, którzy są odpowiedzialni za system edukacji. W tym kontekście wymieniła wiceministra edukacji Macieja Kopcia, który zajmuje się wdrażaniem reformy.

RadioZET.pl/PAP/MP