Zamknij

500 plus dla nauczycieli. Tajemnicze słowa minister edukacji

Redakcja
27.08.2017 18:32
500 plus dla nauczycieli. Tajemnicze słowa minister edukacji
fot. PAP

Czy będą podwyżki płac dla nauczycieli? Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska zapowiada "niespodzianki". Ma o nich poinformować premier Beata Szydło 4 września, na rozpoczęcie roku szkolnego.Szczegółów nie chce zdradzać.

CHAOS W POLSKICH SZKOŁACH. Czekamy na Twoją opinię - kliknij i nagraj się

Anna Zalewska poinformowała o pomyśle przyznania nauczycielom dyplomowanym „500+”. Można domyślać się, że chodzi o 500 złotych podwyżki, ale nie wiadomo w jakiej formie i kiedy. 

– Razem przygotowaliśmy ustawę o finansowaniu oświaty, dyskutowaliśmy o podwyżkach, razem dokonywaliśmy zmian w karcie nauczyciela – tam się pojawi 500+ dla nauczyciela dyplomowanego, ale to niespodzianka – zapowiedziała w programie ''Gość Wiadomości''. 

Zobacz także

Wcześniej premier Beata Szydło zapewniała, że podwyżki gwarantuje budżet na 2018 rok. Zaznaczyła, że ostatecznie projekt zostanie przyjęty przez rząd i skierowany do Sejmu przed 30 września.

W marcu resort edukacji obiecał nauczycielom, że ich pensja wzrośnie o 15 procent w ciągu trzech lat.

Z kolei według Związku Nauczycielstwa Polskiego, 10 tysięcy nauczycieli straci pracę w najbliższym roku szkolnym, a wielu pozostanie z niepełnym wymiarem godzin.

RadioZET.pl/nata/DG