Zamknij

Minister edukacji: CKE gotowa do egzaminów

Joanna Zaremba
22.03.2019 09:41
Minister edukacji: CKE gotowa do egzaminów
fot. PAP/Radek Pietruszka

- Centralna Komisja Egzaminacyjna jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminów powiedziała w piątek minister edukacji narodowej, Anna Zalewska na konferencji prasowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Centralna Komisja Egzaminacyjna jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminów. Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą o to, by byli przy swoich uczniach – oznajmiła w piątek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Referendum strajkowe ZNP

- Drogie koleżanki i koledzy, dla miliona uczniów nadchodzi wyjątkowy czas, to najważniejsze dla nich egzaminy. Centralna Komisja Egzaminacyjna jest przygotowana do przeprowadzenia egzaminów, w szkołach powołano już zespoły nadzorujące - powiedziała minister.

- Zwracam się do wszystkich nauczycieli z prośbą o to, by przy swoich uczniach, dzieciach byli. By razem z nimi emocjonowali się tylko i wyłącznie tym, że trzeba jak najlepiej napisać egzamin - zaapelowała.

Zobacz także

- W ciągu ostatnich 3 lat zrealizowaliśmy większość postulatów ZNP – dodawała.

Zobacz także

Od 5 marca trwa referendum strajkowe zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w ramach prowadzonego sporu zbiorowego. Potrwa ono do 25 marca. Odbywa się we wszystkich szkołach i placówkach, z którymi w ramach sporu zbiorowego zakończono etap mediacji, nie osiągając porozumienia co do żądania podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych o 1 tys. zł. Jeśli taka będzie wyrażona w referendum wola większości, strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia.

Zobacz także

Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny, a 15, 16 i 17 kwietnia – egzamin ósmoklasistów. Matury mają się rozpocząć 6 maja.

RadioZET/PAP/JZ