Zamknij

Nastolatka wyśmiewana i szykanowana w szkole. Rodzice poszli do sądu

Redakcja
07.03.2018 14:01
Nastolatka wyśmiewana i szykanowana w szkole. Rodzice poszli do sądu
fot. Pixabay

Nastoletnia uczennica była wyśmiewana i wyzywana w szkole podstawowej w Annopolu. Zdaniem rodziców reakcja dyrekcji placówki nie była odpowiednia i sami skierowali sprawę do sądu.

„Dziennik Wschodni” opisał historię swojej czytelniczki, która zwróciła się w liście z prośbą o nagłośnienie problemu. — To trwa już od 2014 roku. Nękanie, wyśmiewanie, wyzywanie naszej córki od najgorszych, naśladowanie jej zachowania, klaskanie na jej widok. Najpierw córce dokuczała jedna dziewczyna, później zawiązała się cała grupa, w której jest pięć dziewczyn, w tym córka jednej z nauczycielek. Jest też jeden chłopiec. Córka bardzo to wszystko przeżywa — pisze kobieta.

Nastolatka przeżywa piekło w szkole

Szkoła ma inne stanowisko w tej sprawie niż rodzice uczennicy. — Sytuacja konfliktowa zaistniała w szkole, jest typową sytuacją, która zdarza się między uczniami. Z tego, co ustaliliśmy w szkole, to nie było żadne szykanowanie słowne ani nękanie, raczej uśmiechanie się w kierunku tej dziewczynki. Wiemy o jednym takim przypadku na terenie szkoły — mówi Renata Tess-Wasiluk, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Dyrekcja twierdzi, że jest inaczej

Sprawa została skierowana do sądu. — Sędzia ustala, czy w ogóle zachodzą okoliczności do wszczęcia postępowania w sprawie dotyczącej konfliktu rówieśniczego. Prokurator jeszcze przed wysłuchaniem nieletnich wnioskował o mediacje. Pełnomocnik pokrzywdzonej przyłączył się do tego wniosku. Natomiast pełnomocnik podejrzewanych nieletnich nie zgodził się na to i wnosił o umorzenie postępowania z uwagi na niepopełnienie czynu i o odroczenie rozprawy — tłumaczy w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” Marzena Goleń, prezes Sądu Rejonowego w Kraśniku. Rozprawa odbędzie się 28 marca.

Zdecyduje sąd

Każdego roku średnio 20 skarg wpływa do Kuratorium Oświaty w Lublinie. W większości dotyczą one przemocy rówieśniczej.

RadioZET.pl/Dziennik Wschodni/strz