Zamknij

Pożar w lesie. Strażacy znaleźli spalone zwłoki i samochód

24.04.2019 20:25
Pożar w lesie. Strażacy znaleźli spalone zwłoki i samochód
fot. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Dramatyczne odkrycie pod Annopolem w województwie lubelskim. Strażacy zostali wezwani do ugaszenia pożaru w lesie. Na miejscu znaleźli spalony samochód i zwłoki człowieka. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragicznego zdarzenia doszło 24 kwietnia w rejonie wsi Grabówka w powiecie kraśnickim - informuje Kurier Lubelski. Przed godziną 16 strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącej ściółce leśnej. 

Pożar nie był wielki, ale na miejscu zastaliśmy spaloną toyotę yaris i zwłoki mężczyzny

Oficer dyżurny straży pożarnej

Ofiara to 75-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny i pojawienia się ognia w lesie. 

Zagrożenie pożarowe w lasach 

Tylko we wtorek doszło do 363 pożarów lasów, które swoim zasięgiem obejmowały od kilku do kilkudziesięciu hektarów. Liczbę tę rzecznik PSP określił jako szokującą. 102 razy lasy płonęły na Mazowszu, 39 w Zachodniopomorskiem i 35 razy na Pomorzu. Tego samego dnia doszło do 842 pożarów traw. Również w tym wypadku najwięcej było ich na Mazowszu - 173, a także na Śląsku - 89, i w Zachodniopomorskiem - 69.

Zobacz także

Na większości obszarów Polski nadal obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach określany przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Aby zagrożenie pożarowe w polskich lasach spadło, potrzeba kilkudniowych, intensywnych opadów deszczu, jednak w najbliższym czasie nadal ma być sucho.

Sytuację pogarsza dodatkowo silny wiatr, który utrudnia akcje gaśnicze i sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia.

RadioZET.pl/Kurier Lubelski/PAP