Zamknij

Sensacyjne doniesienia ws. Macierewicza. Zostanie prezesem NIK?

Redakcja
04.09.2018 21:05
Sensacyjne doniesienia ws. Macierewicza. Zostanie prezesem NIK?
fot. East News

Antoni Macierewicz ma zostać nowym prezesem Najwyższej Izby Kontroli – informuje „Gazeta Wyborcza”. Decyzja w tej sprawie miała zapaść po rozmowie Macierewicza z Jarosławem Kaczyńskim. Kadencja obecnego szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego mija w sierpniu 2019 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje, jakoby Jarosław Kaczyński chciał powrotu Antoniego Macierewicza do ław rządowych. Z resortem obrony na jesieni miałby pożegnać się Mariusz Błaszczak, szykowany do objęcia fotelu marszałka Sejmu po Marku Kuchcińskim. Pojawiły się głosy, że na stanowisko szefa MON mógłby wrócić właśnie Macierewicz.

Zobacz także

Jak jednak podaje „Gazeta Wyborcza”  Antoni Macierewicz najprawdopodobniej zostanie nowym prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Wstępną zgodę miał wydać w tej sprawie prezes Jarosław Kaczyński. Według informacji gazety w PiS coraz mocniej słychać niezadowolenie w związku z tą decyzją. Niektórzy politycy mają obawiać się zemsty byłego szefa MON. 

Zobacz także

W sierpniu w Sądzie Okręgowym w Warszawie ruszyło posiedzenie w sprawie szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i b. szefa klubu PSL Jana Burego. Obaj są oskarżeni o nadużycie władzy przy obsadzaniu stanowisk w NIK.

RadioZET.pl/wyborcza.pl/BM