Zamknij

Wysokie nagrody dla byłych współpracowników Macierewicza. Misiewicz też skorzystał

Redakcja
05.02.2018 11:24
MON
fot. Paweł Małecki/East News

170 tysięcy złotych łącznych nagród przyznał w ubiegłym roku swoim współpracownikom były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Chodzi o osoby zatrudnione w gabinecie politycznym ministra. MON ujawnił te dane twitterowiczowi o pseudonimie „dane publiczne”.

Wśród nagrodzonych prawdopodobnie znajdzie się m.in. słynny Bartłomiej Misiewicz. Wszystko dlatego, że do kwietnia pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego ministra.

Odpowiedź, której udzielił resort jest jednak dosyć pokrętna. MON stwierdził bowiem, że nagrody wyniosły ponad półtora tysiąca złotych miesięcznie na osobę, jakby sugerując, że nie były one wypłacane jednorazowo. Nie podano również, kto ile dokładnie otrzymał.

Zobacz także

Macierewicz miał w zeszłym roku aż trzech szefów gabinetu. Po Misiewiczu przez kilka miesięcy funkcję tę pełnił Krzysztof Łączyński, a później Dominik Smyrgała. Misiewicz jako szef gabinetu zarabiał 12 tysięcy złotych miesięcznie, natomiast wynagrodzenie jego następców nie jest znane.
Warto dodać, że np. były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie był tak szczodry dla swoich współpracowników. Kwota nagród, jakich udzielił pracownikom swojego gabinetu politycznego, dobiła zaledwie do 50 tysięcy złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/MaG/MP