Mocne przemówienie Macierewicza. Te słowa nie ucieszą Rosjan

17.09.2017 18:20

- Wyrok norymberski jest niepełny, nie obejmuje ludobójstwa sowieckiego. Czas najwyższy by ci, na których rękach po dzień dzisiejszy jest krew milionów obywateli polskich i cierpień całego świata ponieśli pełną odpowiedzialność za swoje czyny - mówił szef MON Antoni Macierewicz.

Mocne przemówienie Macierewicza. Te słowa nie ucieszą Rosjan fot. PAP/EPA

Podczas obchodów 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej w Warszawie minister podkreślał, że bez wspólnoty działania rosyjsko-niemieckiego nie byłoby nie tylko straszliwych zniszczeń Warszawy i innych miast Polski, ruin Europy, straszliwych zniszczeń ludności polskiej, łagrów niemieckich i rosyjskich, "ale też nie byłoby tej zbrodni, która po dzień dzisiejszy jest symbolem II Wojny Światowej - nie byłoby Holokaustu".

- Musimy sobie zdawać z tego sprawę - podkreślił Macierewicz.

Przypomniał też, że "agresja niemiecka, agresja hitlerowska, została potępiona w wyroku norymberskim", który jednak jest niepełny, bo "nie obejmuje ludobójstwa sowieckiego". "Wyrok norymberski nie obejmuje tego, że bez rosyjskiej, bolszewickiej inicjatywy nie byłoby II wojny światowej". - Czas najwyższy by tak się stało - podkreślił szef MON.

- Taki był czas i trwał on przynajmniej do roku 2015, że uznawano prawa jednego ze wspólników, a na szczęście potępiano drugiego. Czas najwyższy, by ci, którzy wywołali II wojnę światową, ci którzy doprowadzili do niebywałych cierpień całej ludzkości, ci, na których rękach po dzień dzisiejszy jest krew milionów obywateli polskich i cierpień całego świata, ponieśli pełną odpowiedzialność za swoje czyny tak, jak ponoszą ją agresorzy niemieccy, poddani Hitlera - oświadczył Macierewicz.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń