Macierewicz dostał honorową odznakę GROM

Redakcja
23.06.2017 11:32
Macierewicz dostał honorową odznakę GROM
fot. Arkadiusz Stankiewicz/Agencja Gazeta

W czwartek elitarna jednostka wojskowa GROM obchodziła swoje święto. Przy tej okazji wręczono specjalne odznaczenie ministrowi obrony narodowej Antoniemu Macierewiczowi. 

W czwartek jednostka GROM obchodziła swoje święto. W uroczystościach uczestniczyła kadra MON z Antonim Macierewiczem na czele. 

- Wasze imię – GROM – jak grom dźwięczało w uszach całego świata przez ubiegłe lata. Polacy byli z tego dumni. Polacy nie widzieli waszych twarzy, ale widzieli wasze czyny. I te czyny mówią za was. Jestem przekonany, że tak będzie w przyszłości, że te czyny będą jeszcze bardziej służyć Ojczyźnie. Bo czasy łatwe się skończyły. Nadeszły czasy, które wymagają takich ludzi jak wy. Dlatego dziś jesteśmy z wami i dziękujemy wam za służbę - mówił minister. 

grom
fot. Facebook

Antoni Macierewicz otrzymał odznakę Jednostki Wojskowej GROM w czwartek. Odebrał ją z rąk dowódcy pułkownika Mariusza Pawluka. Powrócił do GROM po dłuższej przerwie w marcu tego roku.

Macierewicz nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o polityków odznaczonym honorową odznaką. Otrzymali ją m.in. rzecznik rządu PO-PSL Paweł Graś i szef BBN za prezydentury Lecha Kaczyńskiego Władysław Stasiak. 

RadioZET.pl/KM