Zamknij

Wykorzystał dwie dziewczynki. "Ob****aj pierwsza, powiedziałem do buzi"

19.01.2022 13:25
wykorzystał dwie dziewczynki
fot. Policja Wielkopolska

Policjanci z poznańskiego Archiwum X opublikowali w sieci przerażające nagranie z głosem mężczyzny, który wykorzystał seksualnie dwie dziewczynki w wieku 14 i 16 lat. Horror wydarzył się 11 lat temu w lesie w miejscowości Antonin w Wielkopolsce. Policja prosi o kontakt osoby, które rozpoznają głos gwałciciela.

Jak poinformowała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, policjanci z poznańskiego Archiwum X zajmują się obecnie sprawą wykorzystania seksualnego dwóch dziewczynek w wieku 14 i 16 lat, do którego doszło wiosną 2009 roku w lesie koło Antonina w gminie Przygodzice w Wielkopolsce.

Policja podała, że dziewczynki, będąc na spacerze w lesie, weszły do niewielkiego betonowego bunkra, gdzie często spotykała się miejscowa młodzież. "Kiedy były w środku, wszedł do nich nagi mężczyzna ze slipami założonymi na głowę. Napastnik zatorował im wyjście, sterroryzował je, wykorzystał seksualnie, a następnie uciekł" – podała policja.

Antonin. Wykorzystał dwie dziewczynki. Policjanci ujawnili jego głos

"Podczas zdarzenia jedna z dziewczynek, wykorzystując nieuwagę napastnika, połączyła się z numerem alarmowym. Nie narażając się, nie mogła porozmawiać z operatorem, jednak połączenie zarejestrowało odbywające się dialogi, w tym głos mężczyzny. Dzięki obróbce nagrania przez Pracownię Fonoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu wyodrębniono z dynamicznych dialogów głos mężczyzny i poprawiono jakość dźwięku, dzięki czemu głos napastnika możliwy jest do rozpoznania przez osoby, które go znają" – wskazała policja.

Policjanci podejrzewają, że sprawca mieszka lub mieszkał w okolicy, w której doszło do zdarzenia. "W 2009 roku na miejscu popełnienia przestępstwa śledczy zabezpieczyli materiał genetyczny należący do sprawcy. Analiza kryminalistyczna wykazała, że ten sam mężczyzna dopuścił się przestępstwa seksualnego w 2005 roku w angielskim Southampton, dokąd wyjechał najprawdopodobniej w celach zarobkowych" – zaznaczono.

UWAGA. NAGRANIE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH

Policja zaznaczyła, że nagranie zawiera wulgarne słownictwo, "jednak właśnie takim językiem posługiwał się poszukiwany przestępca" - wskazano.

"Prosimy o kontakt wszystkich, którzy go rozpoznają lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc śledczym: telefon 572 900 239 lub e-mail: archiwum.x@po.policja.gov.pl" – zaapelowano.

RadioZET.pl/ Policja/ Anna Jowsa (PAP)

C