Antyniemiecki wpis na Twitterze ministerstwa. "Bezczelne są te k... i zuchwałe"

Redakcja
20.09.2018 12:33
Ministerstwo
fot. Wikimedia.Commons

Na oficjalnym koncie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pojawił się wulgarny antyniemiecki komentarz. Wpis został już usunięty, a resort zapewnia, że wyjaśni sprawę.

Komentarz pojawił się w środę i odnosił się do wypowiedzi niemieckiego parlamentarzysty Franka Schwabe. Udzielił on krótkiego wywiadu portalowi Onet.pl, w którym skrytykował postawę polskiego rządu wobec zaproszonej do Bundestagu ukraińskiej działaczki Ludmiły Kozłowskiej. W rozmowie z dziennikarzami użył sformułowania "Polska nie będzie nam mówic, co możemy robić, a co nie".

"Na niemieckim portalu Der Onet dowiemy się, jaka jest opinia niemieckiego posła, który twierdzi, że "Polska nie będzie im mówić, co mają robić«" Ale już Niemcy to mogą Polsce mówić, co ma robić. Bezczelne są te k*** i zuchwałe" - mogliśmy przeczytac we wpisie. Został on już usunięty, ale w sieci nic nie ginie i na Twitterze krążą zrzuty z ekranu.

Ministerstwo przeprasza

Resort w dwóch tweetach ustosunkował się do sprawy. Przeproszono za zaistniałą sytuację i zapewniono, że zostanie ona wyjaśniona, a konsekwencje wyciągnięte:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP