Zamknij

Nożownik z okolic Olsztynka aresztowany. Podejrzany jest o zabójstwo dwóch osób

Redakcja
25.12.2018 11:14
Nożownik z okolic Olsztynka aresztowany. Podejrzany jest o zabójstwo dwóch osób
fot. melhijad/shutetrstock

Na trzy miesiące aresztował olsztyński sąd 28-letniego obywatela Indii, podejrzanego o zabójstwo dwóch osób i zranienie jednej osoby nożem. Do zbrodni doszło w niedzielę koło Olsztynka, a wszystkie ofiary to pracujący w Polsce cudzoziemcy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformował we wtorek oficer prasowy komendy miejskiej policji w Olsztynie aspirant Rafał Prokopczyk, na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wcześniej prokuratura przedstawiła cudzoziemcowi zarzut dokonania podwójnego zabójstwa.

"Jego stan jest stabilny"

Do zbrodni doszło w niedzielę rano w gminie Olsztynek. Policję zawiadomiono w tym dniu o szarpaninie, do której doszło między gośćmi gospodarstwa agroturystycznego. Jeden z uczestników zranił nożem trzech innych mężczyzn. Mimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej, dwóch z nich nie udało się uratować. Trzeci z ranionych został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

Zobacz także

- Jego stan jest stabilny, rana nie zagraża życiu i zdrowiu pokrzywdzonego - powiedział prokurator rejonowy z Prokuratury Olsztyn-Południe Daniel Brodowski.

Zatrzymano także trzech innych obcokrajowców

Według prokuratora wszyscy uczestnicy tego zdarzenia to obcokrajowcy, którzy pracowali w pobliskim zakładzie przetwórczym i mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym. Podejrzany jest obywatelem Indii. Osoby, które zginęły to obywatel Egiptu i Indii. Hindusem jest również ranny mężczyzna.

Zobacz także

Śledczy nie informują na razie o ustaleniach dotyczących okoliczności i motywów zbrodni. Wiadomo jedynie, że podejrzany i pozostali uczestnicy awantury między cudzoziemcami byli trzeźwi.

Zobacz także

Zaraz po zdarzeniu policja - poza podejrzanym - zatrzymała do wyjaśnienia trzech innych obcokrajowców, którzy przebywali w tym miejscu. Zostali oni zwolnieni jeszcze tego samego dnia.

RadioZET/PAP/JZ