Mieli lecieć do Egiptu i na Teneryfę, utknęli na lotnisku. Właściciel wirtualnego biura podróży aresztowany

07.05.2019 11:48
Lotnisko
fot. Lotnisko w Pyrzowicach/Wikimedia.Commons

Sąd aresztował właściciela zarejestrowanego w Krakowie biura podróży KT2 – dowiaduje się Radio ZET. Jak informowaliśmy przed majówką, turyści, którzy wykupili w tym biurze wczasy na Teneryfie i w Egipcie, nigdzie nie polecieli. Zostali na lotnisku w Pyrzowicach i tam wezwali policję.

Zatrzymany to 37-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu rybnickiego. Prokurator postawił mu zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu osób, dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Wodzisławia Śląskiego.

Jak powiedziała w rozmowie z Radiem ZET rzeczniczka tamtejszej komendy powiatowej Policji Marta Pydych, codziennie zgłaszają się kolejne osoby poszkodowane, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

37-latek zarejestrował biuro podróży na Rynku Głównym w Krakowie, żeby adres budził zaufanie. W tym miejscu jednak oferowane są tzw. wirtualne biura – za pieniądze każdy może tam zarejestrować działalność.

Zobacz także

Teraz oszustowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja prosi o zgłaszanie się osób, które wykupiły wczasy w biurze KT2. 

RadioZET.pl