Zamknij

Areszt dla posła PO Stanisława Gawłowskiego. Komentarz Romana Giertycha

Redakcja
16.04.2018 08:10
Roman Giertych, Stanislaw Gawlowski
fot. PAP

Poseł PO Stanisław Gawłowski trafi do aresztu na trzy miesiące. Decyzję sądu skomentował Roman Giertych, pełnomocnik polityka. 

Poseł PO Stanisław Gawłowski aresztowany. O areszt dla sekretarza generalnego i posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego (zgodził się na ujawnianie nazwiska i upublicznianie wizerunku) zawnioskowała Prokuratura Krajowa. W uzasadnieniu wniosku podano obawę o matactwo w sprawie. 

Stanisław Gawłowski aresztowany

Decyzję o trzymiesięcznym areszcie skomentował Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem Gawłowskiego.

„Radzę posłom opozycji, aby nie godzili się na manipulowanie terminem głosowania wniosków o uchylenie immunitetu” — napisał na Twitterze. Ujawnił też, że razem z klientem będą odwoływać się od tej decyzji. 

Samo uzasadnienie postanowienia nazwał „zdumiewającym”. 

„Uzasadnienie postanowienia doręczone stronom jest zdumiewające. Jako argument za mataczeniem sąd przytacza... wypowiedzi Gawłowskiego do mediów w związku ze stawianymi zarzutami, co zdaniem sądu mogłoby wpływać na świadków. Wniosek: poseł oskarżany przez prokuraturę ma milczeć” — napisał. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prokuratura zarzuca Stanisławowi Gawłowskiemu dopuszczenie się „czynów korupcyjnych”. Gawłowski, gdy był wiceministrem środowiska w czasie rządów koalicji PO-PSL, miał m.in. przyjąć łapówkę w wysokości 175 tysięcy złotych oraz zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. 

RadioZET.pl/KM